Skip to main content
BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

[[#ex]]

Norėdami gauti / keisti prieigos teises prie registrų, valstybės informacinių sistemų užpildykite šiuos dokumentus:

1. Prašymo suteikti ar panaikinti naudotojo prieigos teises forma

SVARBU! Atkreipkite dėmesį, kad tai nėra prašymas papildyti jau turimas prieigos teises, o tik pakeisti jas. Todėl reikia pažymėti visas pageidaujamas turėti teises, o ne tik naujas. Pildant prašymą suteikti ar panaikinti naudotojo prieigos teises, būtina užpildyti visus laukus! Svarbu nurodyti teisingą teisinį pagrindą, kuriuo vadovaujantis prašote suteikti prieigas prie registro (-ų) ar informacinės sistemos (-ų). Teisinis pagrindas gali būti registro (-ų) ar informacinės sistemos (-ų) nuostatai, duomenų teikimo sutartis. Nurodyti teisiniai pagrindai turi būti galiojantys!

Prašymai, kuriuose nebus užpildyti arba užpildyti neteisingai data, registracijos numeriai ar kiti laukai, nebus priimami.

2. Pasižadėjimo laikytis saugos reikalavimų forma

SVARBU! Pasižadėjimas yra pildomas tik pirmą kartą prašant suteikti prisijungimo teises, taip pat pakeitus pasižadėjimo formą. Būtina nurodyti pasižadėjimo datą! Be datos pateikti pasižadėjimai nebus priimami.

Teisių prašymo pildymo pavyzdžiai:

SVARBU! Dokumentai teikiami Informatikos ir ryšių departamentui prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos raštu arba pasirašyti kvalifikuotu el. parašu (prašymas – tiesioginio vadovo, pasižadėjimas –  naudotojo).

Norėdami gauti / keisti prieigos teises prie VATARO ir VATIS užpildykite šiuos dokumentus:

Įstaigos vadovas, norėdamas paskirti asmenį, atsakingą už VATARAS ir VATIS duomenų tvarkymą/peržiūrą, kartu su lydraščiu turi pateikti Informatikos ir ryšių departamentui:

SVARBU! Pasižadėjimas yra pildomas tik pirmą kartą prašant suteikti prisijungimo teises, taip pat pakeitus pasižadėjimo formą. Būtina nurodyti pasižadėjimo datą! Be datos pateikti pasižadėjimai nebus priimami.

SVARBU! Pildant prašymą, būtina užpildyti visus laukus! Prašymai, kuriuose nebus užpildyti data, registracijos numeriai ar kiti laukai, nebus priimami.

Kadangi bus suteikiama prieiga prie asmens duomenų, tai atsižvelgiant į BDAR vientisumo ir konfidencialumo principą pildant prašymą BŪTINA įrašyti KIEKVIENOS pavaldžios įstaigos, su kurios duomenimis bus dirbama pavadinimą.

SVARBU! Dokumentai teikiami Informatikos ir ryšių departamentui prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos raštu arba pasirašyti kvalifikuotu el. parašu (prašymas – tiesioginio vadovo, pasižadėjimas – naudotojo).

Naudotojų prieigos prie registrų bei valstybės informacinių sistemų sustabdymo ar panaikinimo atvejai:

 1. kai naudotojas nesinaudoja informacine sistema ilgau kaip 2 mėnesius;
 2. nustačius informacinių sistemų elektroninės informacijos konfidencialumo ar vientisumo pažeidimą arba kitų informacinių sistemų elektroninės informacijos saugą ir tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų ar informacinių sistemų duomenų teikimo sutarties nustatytų reikalavimų pažeidimą;
 3. naudotojas nušalinamas nuo darbo ar pareigų;
 4. jeigu naudotojas nustoja vykdyti funkcijas, kurių vykdymui buvo suteiktos prieigos prie informacinių sistemų teisių;
 5. pasibaigus tarnybos (darbo) santykiams;
 6. pasibaigus paslaugų teikėjo sutartiniams santykiams.

Darbuotojams būtina iš naujo pateikti prašymą dėl prieigos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos valdomų registrų ir (ar) valstybės informacinių sistemų teisių suteikimo, jeigu reorganizavus įstaigą pasikeitė įstaigos ar struktūrinio padalinio pavadinimas arba darbuotojo pareigų pavadinimas.


Slaptažodžio keitimo taisyklės:

 1. Naujas naudotojo slaptažodis neturi sutapti su nei vienu iš 6-ių paskutinių naudotų slaptažodžių.
 2. Slaptažodis privalo prasidėti raide jį turi sudaryti ne mažiau kaip 8 simboliai, iš kurių bent vienas simbolis būtų raidė, bent vienas simbolis būtų skaitmuo ir vienas simbolis – specialusis simbolis.
 3. Naudotojui neteisingai suvedus slaptažodį tam tikrą skaičių kartų, jo paskyra automatiškai yra užblokuojama tam tikram laikui, priklausomai nuo informacinės sistemos, prie kurios naudotojas jungėsi, svarbos.
 4. Privalomas slaptažodžio keitimo intervalas padidintas nuo 14 iki 60 dienų.

Į naudotojo nurodytą el. paštą automatiniu būdu yra siunčiamas informacinis pranešimas / perspėjimas, kai iki slaptažodžio galiojimo pabaigos liko 5 ir 1 diena.

Naudotojui pamiršus slaptažodį, galima (išskyrus šias sistemas: VATAR, VATIS, SVIS) atkurti jį į laikiną be naudotojų administratoriaus įsikišimo naudojantis specialia programine įranga, kuri yra pasiekiama adresu https://icdb.vrm.lt/pass/byUsername.php. Laikiną slaptažodį, kaip ir anksčiau, reikės pasikeisti į nuolatinį, prisijungus prie naudojamų registrų.
SVARBU! Informatikos ir ryšių departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos pakeičia prisijungimo prie kai kurių Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos registrų duomenis ir išsiunčia tarnybiniu el. paštu arba popierinį variantą naudotojo darbovietės adresu.

Pagalba naudotojams

Su registrais susijusias problemas prašome registruoti į Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ITT paslaugų tarnybą: tel. (8 5) 271 7777, el. paštas [email protected]

Kreiptis į ITT paslaugų tarnybą galima visą parą.

Darbo dienomis teikiamos konsultacijos dėl paslaugų bei naudotojų administravimo:

 • Pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais 8.00–12.00 val. ir 12.45–17.00 val.
 • Penktadieniais 8.00–15.45 val.

[[#ex]]