Šriftas:
A
A
A
Fonas:
baltas
Juoda
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti

Užsakytos internetu pažymos apie teistumą (neteistumą) išduodamos kur kas greičiau ir atsieina pigiau

2008 03 18

  Beveik trečdalis (26 proc.) prašymų išduoti pažymas apie teistumą (neteistumą) gaunama internetu, likusieji priimami tiesiogiai Informatikos ir ryšių departamento (IRD) Priimamajame (55 proc.) ir paštu (19 proc.).

Jau daugiau kaip pusmetį teikiama elektroninė viešoji paslauga – teistumo (neteistumo) pažymų užsakymas internetu (http://www.ird.lt/etpus). Ir ji vis populiarėja“, – sakė IRD direktorius Vygantas Ivanauskas.

„Tai ypač aktualu norintiems pažymas gauti skubos tvarka: užpildžius elektroninį prašymą ir sumokėjus mokestį internetu, pažyma parengiama per 1 darbo dieną, kurią reikia atsiimti IRD Priimamajame arba asmeniui pageidaujant išsiunčiama paštu registruotu laišku su žyma „pirmenybinė siunta“. Toks laiškas adresatą pasiekia per 2 pašto darbo dienas.“, – pabrėžė V. Ivanauskas.

Pasak IRD direktoriaus V.Ivanausko, užsisakyti pažymą internetu patogu ne tik taupantiems laiką ar esantiems užsienyje, bet ir dėl to, jog tokiu būdu išvengiama dažnai pasitaikančių sumokėto mokesčio už paslaugą klaidų. „Pildant elektroninį prašymą ir nurodant pažymos atsiėmimo būdą bei adresą (jei pageidaujama gauti paštu), prašymo skaičiuoklė pati apskaičiuoja tikslią mokėtiną sumą, kuri priklauso nuo to, asmuo pats atvyks pažymos atsiimti, ar ji bus siunčiama paštu. Į mokestį įskaičiuojamos pašto išlaidos, kurių dydis priklauso nuo to, adresatas gyvena Lietuvoje ar užsienyje, Europos Sąjungos šalyje ar ne. Taigi užpildę elektroninį prašymą ir sumokėję jame nurodytą mokestį į IRD sąskaitą internetu, galite ramiai vykti atsiimti pažymos į Priimamąjį jau kitą darbo dieną arba laukti jos paštu, – sako V. Ivanauskas.

Užsisakyti internetu pažymas kol kas gali tik fiziniai asmenys, turintys elektronines banko paslaugų teikimo sutartis.

Praėjusiais metais Informatikos ir ryšių departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos gavo 13 758 fizinių asmenų prašymus išduoti pažymas apie teistumą (neteistumą) ir 18 324 juridinių asmenų prašymų išduoti pažymas apie pradėtą ikiteisminį tyrimą, įsiteisėjusį apkaltinamąjį nuosprendį. Iš viso 2007 m. išduotos 32 082 teistumo (neteistumo) pažymos. Per dieną IRD gauna vidutiniškai 55 fizinių ir 74 juridinių asmenų prašymus išduoti minėtas pažymas.

Prašymai išduoti pažymas skubos tvarka priimami bei pažymos išduodamos ir IRD Priimamajame, tačiau su prašymu reikia pateikti ir apmokėjimo už pažymą kvitą. Pažymos per 1 darbo dieną nuo rašytinio prašymo gavimo dienos išdavimo mokestis tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims ją atsiimant IRD Priimamajame – 22,50 Lt, per 10 darbo dienų – 15,00 Lt. Jei pažyma bus siunčiama paštu, mokestis padidėja nuo 3,35 Lt iki 9,90 Lt priklausomai nuo to, pažyma rengiama skubos tvarka ar per 10 darbo dienų, taip pat nuo adresato gyvenamosios vietos (Europos Sąjungos šalis ar kitos valstybės).

Primename, kad fizinių ir juridinių prašymai pažymoms gauti teikiami ir pažymos atsiimamos Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos priimamajame (šventaragio g. 2, Vilnius, tel. (8 5) 271 8655, 271 7257), o fiziniai asmenys jas gali užsisakyti internetu (https://www.ird.lt/etpus).