Londone aptarti kibernetinio saugumo klausimai

2011 11 07

VIS Lapkričio 1-2 dienomis Londone vyko tarptautinė konferencija, skirta kibernetinių išpuolių grėsmėms aptarti.  Jungtinės karalystės Tarptautinių reikalų Karališkojo instituto organizuojamoje konferencijoje dalyvavo Informatikos ir ryšių departamento prie VRM direktorius Gintaras Čiurlionis.

Konferencija buvo siekiama atkreipti šalių dėmesį, kad kibernetinės atakos yra lygiai tokios pat pavojingos, kaip ir tarptautinis terorizmas. Joje dalyvavo vyriausybinės delegacijos, tarptautinių organizacijų atstovai, verslo, mokslo ir kitų nevyriausybinių organizacijų atstovai iš daugiau kaip 60 šalių. Tarp konferencijos dalyvių - iškiliausi pasaulio politikos lyderiai, ES skaitmeninės darbotvarkės komisarė Neelie Kroes, „Wikipedia“ įkūrėjas Jimmy Walesas, „Cisco“ viceprezidentas Bradas Bostonas ir viena „Facebook“ vadovų Joanna Shields.

Konferenciją apie kibernetinės erdvės problemas pradėjęs Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Williamas Hague'as paragino šalis imtis koordinuotų veiksmų, kovojant su  kibernetiniais išpuoliais.

„Norime, kad kuo daugiau valstybių ir interneto vartotojų sutiktų su mumis dėl elgesio normų nustatymo ir ateities kibernetinės erdvės, paremtos galimybėmis, laisve, inovacija, žmogaus teisėmis ir partneryste tarp vyriausybių, pilietinės visuomenės ir privataus sektoriaus“, - teigė W. Hague\'as.

Konferencijoje buvo aptarti socialinės interneto naudos, tarptautinio saugumo, kibernetinių nusikaltimų užkardymo, vartotojų saugumo užtikrinimo klausimai, taip pat diskutuota apie tai, kaip kibernetinė erdvė gali pasitarnauti ekonomikos augimui.