Skip to main content
BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Nacionalinės Vidaus saugumo fondo 2014–2020 m. programos projektas NVIS techninės priežiūros ir remonto paslaugų pirkimas 2019-2020 metams

2023 12 15

Informatikos ir ryšių departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vykdo nacionalinės Vidaus saugumo fondo 2014–2020 programos Veiksmų įgyvendinimo plano 3 konkretaus tikslo „Veiklos parama“ 3.2 nacionalinio tikslo „Sienų srities veiklos parama“ projektą LT/2019/VSF/3.1.1.2 „NVIS techninės priežiūros ir remonto paslaugų pirkimas 2019-2020 metams“.

Šio projekto tikslas – Nacionalinės vizų informacinės sistemos (N.VIS) ir Užsieniečių registro (UR) nuolatinė techninė priežiūra ir remontas visai techninei infrastruktūrai ir turtui, užtikrinant nuolatinį N.VIS veikimą ir N.VIS  ir Užsieniečių registro (UR) bei susijusių informacinių sistemų operacinių sistemų, techninės ir programinės įrangos sutrikimų savalaikis šalinimas. Šiuo projektu siekiama tęsti projekto Nr. LT/2016/VSF/3.1.1.1 veiklas, užtikrinant nepertraukiamą N.VIS  bei susijusių registrų ir informacinių sistemų veikimą.

Projektu siekiama vykdyti N.VIS ir susijusių sistemų ir registrų techninę priežiūrą ir remontą taip, kad užtikrinti N.VIS nuolatinį veikimą, ryšius ir operacijų suderinamumą su visomis centrinės VIS (C.VIS) funkcijomis, sudaryti technines sąlygas vykdyti sklandų Lietuvos Respublikos atstovybių ir vizų tarnybų darbą, sudaryti sąlygas Lietuvos Respublikai su kitomis Europos Sąjungos (toliau – ES) valstybėmis narėmis keistis duomenimis apie prašymus išduoti Šengeno vizą, su jais susijusius sprendimus ir vizų duomenimis, užtikrinti duomenų srautus tarp C.VIS, UR, Nacionalinės Šengeno ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos informacinių sistemų,  užtikrinti duomenų srautus tarp kompetentingų Lietuvos Respublikos ir kitų ES valstybių narių institucijų, atliekant konsultacijas dėl  prašymų pagal 1990 m. birželio 19 d. Konvencijos dėl Šengeno susitarimo, 1985 m. birželio 14 d. sudaryto tarp Beniliukso ekonominės sąjungos valstybių, Vokietijos Federacinės Respublikos ir Prancūzijos Respublikos Vyriausybių, dėl laipsniško jų bendrų sienų kontrolės panaikinimo įgyvendinimo (OL 2004 m. specialusis leidimas, 19 skyrius, 2 tomas, p. 9) 17 straipsnio 2 dalį,  užtikrinti geresnę asmens duomenų apsaugą bei nepertraukiamą vizų išdavimą konsulinėse įstaigose.

Projekto įgyvendinimo metu atnaujintos N.VIS naudojamos sisteminės programinės įrangos versijos, pašalinant žinomas saugumo spragas,  N.VIS duomenų bazė, duomenų atsarginių kopijų sprendimas, aplikacijų ir administravimo sprendimai perkelti į naują informacinių technologijų infrastruktūrą (IT), patobulintos N.VIS IT infrastruktūros stebėjimo ir valdymo priemonės, įgyvendintas stabilus N.VIS duomenų atsarginių kopijų kūrimo procesas, atnaujinta kelių faktorių naudotojų autentikacijos IT infrastruktūra, optimizuotas N.VIS didelių duomenų failų saugojimo mechanizmas. Atlikti N.VIS ir susijusių sistemų ir registrų priežiūros  ir tobulinimo darbai užtikrins N.VIS nuolatinį veikimą, ryšius ir operacijų suderinamumą su visomis centrinės VIS (C.VIS) funkcijomis nepertraukimą darbą 24x7 režimu.

Projektas iš dalies finansuojamas nacionalinės Vidaus saugumo fondo lėšomis, skirtomis nacionalinės Vidaus saugumo fondo 2014–2020 m. programos veiksmų įgyvendinimo plane numatytam projektui Nr. 3.1.1.2 „NVIS techninės priežiūros ir remonto paslaugų pirkimas 2019-2020 metams““, bei valstybės biudžeto lėšomis. Jo vertė siekia 213 069,20 Eur, iš kurių 159 801,90 Eur sudaro nacionalinės Vidaus saugumo fondo lėšos ir 53 267,30 Eur bendrojo finansavimo lėšos.