Skip to main content Skip to main content
Šriftas:
A
A
A
Fonas:
baltas
Juoda
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti
BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

[[#ex]]

1. Informacija asmenims, ketinantiems dirbti, užsiimti savanoriška veikla, verstis individualia veikla, jeigu šis darbas ar veikla tiesioginiais ir reguliariais kontaktais yra susijusi su vaikų auklėjimu, mokymu, priežiūra ar jų saugumo užtikrinimu, dėl Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro pažymos gavimo pagal Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 30 straipsnio 1 dalį

Penkių žinksnių instrukcija "Kaip užsisakyti pažymą elektroniniu būdu naudojantis savitarna":

 

Asmuo, siekdamas gauti Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro pažymą dėl jo atitikties VTAPĮ 30 straipsnio 1 dalyje nustatytiems reikalavimams, turi pateikti prašymą Informatikos ir ryšių departamentui.

Jeigu prašymas teikiamas per Elektroninių paslaugų portalą, reikia atlikti tokius veiksmus:

Prisijungti prie Informatikos ir ryšių departamento elektroninių paslaugų portalo https://epaslaugos.ird.lt/login

Paspaudę mygtuką „Prisijungti per VIISP“ naujame lange pasirinkite Jums tinkamiausią prisijungimo būdą ir prisijunkite.

Po sėkmingo prisijungimo naujame puslapyje kairėje pusėje esančioje meniu juostoje paspauskite mygtuką „Pažymos“, toliau spauskite mygtuką „Pildyti naują prašymą“

ir pasirinkite Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registrą.

 

Skiltyje „Asmens duomenys“ formos laukelyje „Asmuo, kurio vardu rengiamas prašymas“ pasirinkite, kad prašymą pildote savo vardu. Kiti duomenys (vardas, pavardė, asmens kodas, gimimo data, pilietybės) bus užpildyti automatiniu būdu.

Skiltyje „Pažymos tikslas“ paspauskite mygtuką „Pridėti“ ir

pasirodžiusioje formoje pirmame langelyje „Pažymos tikslas“ susiraskite Jums reikiamą pažymos tikslą „Dėl darbo susijusio su vaikų priežiūra (pagal LR vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 30 str. 1 d.)“ ir spauskite mygtuką „Pridėti“

Atlikus šiuos veiksmus bus tinkamai nurodytas pažymos gavimo tikslas, kuris būtinas pažymai, patvirtinančiai, kad nėra apribojimų užsiimti veikla, tiesioginiais ir reguliariais kontaktais susijusia su vaikų auklėjimu, mokymu, priežiūra ar jų saugumo užtikrinimu, gauti.

Užpildykite kitus formoje privalomus laukus ir spauskite mygtuką „Tęsti“. Privalomi užpildyti laukai pažymėti žvaigždute.

Naujame puslapyje „Paslaugos apmokėjimas“ spauskite mygtuką „Apmokėti" arba pasirinkite kitą Jums reikiamą veiksmą. Jeigu manote, kad prašymą reikia tikslinti, spauskite mygtuką „Keisti prašymą“.

Apmokėjus už paslaugą, prašymo pateikimo procedūra yra baigta ir jis yra pateiktas Informatikos ir ryšių departamentui.

Informatikos ir ryšių departamentas pažymą pateikia elektroninių paslaugų portale po 1 d. d. (kai pažyma išduodama skubos tvarka) arba po 10 d. d. (kai pažyma išduodama įprasta tvarka), jeigu nebūtina tikslinti registre tvarkomų duomenų. Pareiškėjas apie priimtą sprendimą tikslinti registro duomenis informuojamas per 2 darbo dienas nuo tokio sprendimo priėmimo dienos ir pažymos rengimo terminas pradedamas skaičiuoti nuo patikslintų duomenų gavimo dienos. 

Prašymas taip pat gali būti pateikiamas atvykus į Informatikos ir ryšių departamentą arba siunčiamas paštu, prašymo eilutėje „Registro pažymos ar Registro išrašo gavimo tikslas“ siūlome tekstą suformuluoti taip, kad iš jo būtų aišku, kad pažymą siekiama gauti aukščiau minėtu tikslu, pavyzdžiui „dėl darbo, susijusio su vaikų priežiūra“.

Kilus neaiškumams ar kitiems klausimams dėl Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro pažymos gavimo ar prašymo pateikimo, prašome kreiptis į Informatikos ir ryšių departamentą tel. +370 5 271 7256 arba el. paštu [email protected] .


2. Informacija darbdaviams ir paslaugų gavėjams  dėl Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro duomenų teikimo pagal Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 30 straipsnio 1 dalį

Atkreipiame darbdavių ir paslaugos gavėjų dėmesį, kad Informatikos ir ryšių departamento išduodamose Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro pažymose visada turi būti nurodyta, kad pažyma parengta vadovaujantis  Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 30 straipsnio 1 dalies nuostatomis. Papildomai siūlome atkreipti dėmesį į pažymos išdavimo datą ir į tai, ar pažyma yra pasirašyta.

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo (toliau – VTAPĮ) 30 straipsnio 4 dalimi darbdavys, ketindamas įdarbinti asmenį vykdyti profesinę veiklą ar priimti asmenis savanoriškai veiklai, susijusiai su tiesioginiais ir reguliariais kontaktais su vaikais, vaiko teisių apsaugos, vaikų socialinėse, švietimo ir sporto, sveikatos priežiūros paslaugas vaikams teikiančiose įstaigose, įmonėse ir organizacijose, ar kitose įstaigose, įmonėse ir organizacijose, arba priimdamas dirbti į VTAPĮ 30 straipsnio 3 dalyje nurodytą sąrašą įtrauktus darbus, gali priimti asmenį į darbą ar vykdyti tokią savanorišką veiklą tik gavęs iš Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro informaciją, kad asmuo nėra teistas už nusikaltimus, nurodytus VTAPĮ 30 straipsnio 1 dalyje. Informacija iš Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro teikiama pažymos forma.

Vadovaudamasis VTAPĮ 30 straipsnio 5 dalimi paslaugų, įtrauktų į VTPAĮ 30 straipsnio 3 dalyje nurodytą sąrašą, gavėjas, sudarantis su asmeniu, vykdančiu individualią veiklą, sutartį dėl paslaugų teikimo vaikui , turi paslaugų teikėjo paprašyti, o paslaugų teikėjas privalo pateikti pažymą dėl Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro duomenų apie fizinį asmenį.

Pateikiame VTAPĮ nuostatoms įgyvendinti tinkamos Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro pažymos pavyzdį ir paaiškinimus:


3. Asmenų patikrinimo Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registre, ar asmenims taikomi darbo su vaikais apribojimai pagal Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 30 str. 1 d., statistika 

Ataskaita 2023-01-01 - 2023-06-31

Ataskaita 2023-07-01 - 2023-09-30 

Ataskaita 2023-10-01 - 2023-12-31

Ataskaita 2024-01-01 - 2024-03-31

[[#ex]]